Headerbild

Kategorier

Sommarläger i Kungshamn

2024-04-10 i Allmänt

Prenumerera via:

RSS

I år har klubben fått en fantastisk gåva i form av en pengadonation av en före-detta tränare. Önskan var att pengarna skulle gå till klubbens barnverksamhet.

Vi har därför den stora glädjen att meddela att klubben kommer kunna stå för deltagaravgift, mat och boende (i sovsal eller gympasal) för ALLA barn och ungdomar som tränar i någon av våra barngrupper och vill vara med på sommarläger i Kungshamn. Det kommer att bli judo, bad, aktiviteter mm. Alltså man kommer komma hem med många nya kompisar, ett ännu tightare gävle-judo-team, massa nya erfarenheter och många nya judotricks. Vad kan vara bättre?

Lägret är väldigt populärt och har ett begränsat antal deltagare så vill man vara säker på att få delta bör man meddela sitt deltagande snarast. Detta gör man som vanligt till klubbens mail gavlejudoclub@gmail.com.

Man kan läsa mer på smoothcomp på följande länk: https://svenskjudo.smoothcomp.com/sv/event/16016

Adress

Gävle JC - Judo Arena Träffen Sätra

Kontakt

E-post: gavlejudoclub@gmail.com

Drivs med KlubbenOnline

Logga in